Stavba domu

Kolik pater bude mít váš dům?

Pokud se chystáte postavit dům, mezi prvními rozhodnutími, které budete muset učinit, bude výběr typu domu. Nabízí se dvě možnosti. Nadchnuly vás přízemní bungalovy, kde nebudete muset překonávat žádné výškové rozdíly? Nebo chcete využít každého místa ze svého pozemku a přitom ušetřit na vytápění? Pak budete asi uvažovat raději o patrovém domku.

Systémy a zařízení pro využití ekologických zdrojů

Stále více se hovoří o vlivu emisí skleníkového plynu CO2 na tzv. globální oteplování. Významným zdrojem tohoto plynu jsou zařízení na spalování a energetické zhodnocování fosilních paliv. Hovoříme-li o ekologických energetických zdrojích, pak máme na mysli zdroje obnovitelné energie, které se naopak v minimální míře podílejí na produkci CO2. A hovoříme-li o obnovitelné energii, pak máme na mysli především přímo či nepřímo transformovanou energii sluneční.

Výhody a nevýhody vegetačních střech

Vegetační střechy jsou moderním stavebním prvkem pro ozelenění a zlepšení klimatu v okolí staveb. Pod tímto pojmem se skrývá zahradnické a také stavební řešení střech s vrchní rostlinnou vrstvou. Jaké jsou její výhody a nevýhody?