Bezpečnostní systémy pro váš domov

Bezpečnostní systémy

V minulosti byly nejběžnějšími bezpečnostními systémy alarmy a detektory kouře. Ale doba notně pokročila a technologie také, takže bezpečný domov už může mít každý z nás. Nebo bezpečnou chatu, chalupu či jiný objekt. Na tuto záležitost se obvykle myslí už při stavbě domu, ale není žádný problém dodat různé bezpečnostní prvky i do již obývané domácnosti. A záleží jen na vás, co si vyberete a jakým způsobem chcete své blízké a svůj majetek chránit.

Alarm

Bezpečnostní alarm je jedním z nejstarších, nejoblíbenějších a nejspolehlivějších způsobů, jak ochránit domov nebo jeho okolí. Pracuje na principu detekce pohybu nebo zvuku v prostorách, na které je nasměrován, načež začne vydávat velice hlasité varování. Moderní alarmy jsou vybaveny senzory pohybu a dveřními i okenními kontakty, které alarm aktivují pokaždé, když se někdo nebo něco dostane do domu. Alarmy se instalují i do přilehlých staveb a samozřejmě i do aut.

Kamerový systém

Dalším účinným způsobem, jak chránit svůj majetek a domov, je nechat si nainstalovat kamerový systém. Kamer můžete mít na pozemku libovolný počet, dají se umístit na různá strategická místa a díky tomu snímají vstupy, zahradu i prostor kolem domu. Moderní kamerové systémy jsou obvykle vybavené nočním viděním a detekcí pohybu. Kromě samotného natáčení vetřelců je možné tento systém napojit i na alarm nebo z něj posílat případná hlášení na chytrý telefon či jiný přístroj.

Zabezpečení dveří

Bezpečnostní brány už nejsou ničím neobvyklým a najdete je nejen u rezidencí nejbohatších lidí. Jsou dobrou pojistkou, aby se vám přes bránu na pozemek nedostal žádný nevítaný návštěvník. Stejně populární jsou ve většinové společnosti i bezpečnostní dveře. Ty jsou mnohem odolnější než klasické, mají propracovanější systém zamykání a jsou z kvalitních materiálů. Při instalaci myslete i na speciálními bezpečnostní zámky. A na dveře, brány i okna si můžete nechat nainstalovat kovové mříže.

Světla se senzory

Ideální pojistkou proti zlodějům jsou bezpečnostní světla se senzory pohybů. Jakmile se v dosahu senzoru cokoliv pohne, světlo se rozsvítí a osvětlí nevítaného návštěvníka. Náhle rozsvícené světlo uprostřed noci může upozornit vás či sousedy, že se v okolí domu pohybuje někdo cizí. Pokud je vhodně rozmístíte okolo domu, mohou nejen sloužit jako základní ochrana, ale jsou prospěšná i pro vás, pokud se v noci někam vydáte – svítí dost na to, aby vám osvítila cestu.

Inteligentní bezpečnostní systémy

K nejmodernějším způsobům zabezpečení domů a jiných nemovitostí slouží inteligentní domácí bezpečnostní systémy. Kombinují bezdrátové senzory, inteligentní kamerové systémy a například i chytré senzory dveří a oken. Vám pak už stačí jen propojit je se svým telefonem nebo tabletem a máte o své nemovitosti dokonalý přehled. Stejně jako se vám tyto systémy ohlásí pokaždé, když se v okolí objeví něco podezřelého.

Přečtěte si také Systémy a zařízení pro využití ekologických zdrojů nebo Výhody a nevýhody vegetačních střech.

Fotografie