Tipy, jak obměnit interiér

Každý z nás se sem tam dostane do bodu, kdy nás současný interiér nudí, a prahneme po změně. Pokud však nechcete hned měnit veškerý nábytek nebo vymalovat celý dům, je několik možností, jak se o takovou změnu postarat.

Vymalujte stěnu

Vymalování jedné stěny může váš interiér zcela oživit. Je to snadné, moderní a opravdu efektivní. Dobře si promyslete, kterou stěnu budete chtít vymalovat a především to, jakou barvu použijete. Pokud si vyberete stěnu, která je v přirozeném světle spíše tmavší, volte světlejší odstín, a naopak, pokud vyberete stěnu ve světlejší části místnosti, vyberte tmavý odstín. Pokud chcete opticky zvýšit výšku stěn, vybarvěte stěnu až ke stropu a nenechávejte u stropu žádný lem. A jestli toužíte po něčem přece jen originálnějším, můžete vybrat nalepovací tapetu nejrůznějších barev i vzorů.

Dekorace

K dispozici je dnes mnoho dekorací v různých stylech a barvách, které dodají interiéru tu správnou atmosféru. Můžete si také vytvořit své originální dekorace, vystavit si do rámečků vaše oblíbené fotografie. Vzpomínky vás pak potěší pokaždé, když vejdete do místnosti. Na trhu najdete také spoustu nálepek na stěnu, zrcadel nebo obrazů, které váš interiér dovedou k dokonalosti.

Ozdobte si výhled

Pokud se vám zdá, že zdi kolem oken jsou prázdné, skvěle je doplníte závěsy a záclonami. Ty se používaly hlavně dříve, pak je nahradily žaluzie a rolety, které nahradily především funkční stránku, ale ne tu estetickou. Závěsy pokoj příjemně zútulní. Výrazné barvy závěsů pokoji dodají šmrnc, naopak bílé a světlé odstíny dodají místnosti lehkost a vzdušnost.

Výměna textilií

Obměna povlaků na polštářích, výměna koberců nebo nový ubrus na jídelním stole dokáže zázraky. Možností je spousta a textilie můžete obměňovat několikrát ročně. Pokud nevíte, jak na to, a hledáte inspiraci, uzpůsobte vzhled interiéru jednotlivým ročním obdobím a přírodou. Na jaře vás nadchnou pastelové jemné odstíny růžové, zelené nebo žluté, v létě si dopřejte sytější tóny modré, na podzim vás oslní hřejivé tóny oranžové a hnědé a na konci roku nezapomeňte na vánoční výzdobu.

Fotografie